received 631957728232445

Z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy Klubu Yokuzuna Nowy Targ na rozegranej w Kielcach Świętokrzyskiej Ligi Karate Koronea Cup

Turniej zorganizowany został przez Kielecki Klub Karate Kyokushin pod przewodnictwem shihan Krzysztof Borowiec 6 dan. Wystartowało 350 zawodników z 28 ośrodków z całej Polski.

Rywalizowano w konkurencjach kumite, kata i dla najmłodszych- walka z cieniem.

Nowotarski Klub Yokozuna reprezentowało 9 zawodników: Franciszek i Jan Kaminski, Szymon Biel, Wojciech Królczyk, Bartłomiej i Patry Wójciak, Zuzanna Mroczka, Hubert Kaczor, Maksymilian Ligas. Funkcję sędziego sprawowała sensei Ewa Pawlikowska 4 dan.

received 1588577021520087

7 zawodników wystartowało w konkurencji kata i wszyscy wywalczyli miejsca na podium: Franciszek Kamiński, Zuzanna Mroczka, Bartłomiej Wojciak i Patryk Wójciak zdobyli 1 miejsca w swoich kategoriach wiekowych, Maksymilian Ligas zajął 2 miejsce, a Jan Kamiński i Hubert Kaczor uplasowali się miejscu 3. Z kolei w kategorii kumite Franciszek Kamiński zajął 1 miejsce, Jan Kamiński 2, a Zuzanna Mroczka 3.